Doğanın en değerli madenlerinden olan ve insan sağlığı açısından hiçbir zararlı etki içermeyen gümüş, günümüzde muhteşem tasarımlarla herkesin tarzını tamamlayan aksesuarların üretiminde de kullanılmaktadır. Kadın ya da erkek ayırt etmeksizin herkese uygun aksesuarlara gümüş kalitesi ve ayrıcalığı ile sahip olmak mümkün.

Gümüşün en yaygın üretilen ve en çok tercih edilen aksesuar çeşitlerinin başında kolyeler gelmektedir. Gümüş kolyeler bazen kadın ya da erkek için birer aksesuar, bazen de birer aksesuar olmaktan çok daha fazlası olabilmektedir. Örneğin bir kıyafetin tamamlayıcısı ya da özel bir günün hatırası olabilen kolyeler, hepsinden daha kıymetli olarak bir ülkenin ruhunu ve vicdanını yansıtan bayrağı ya da bayrağı üzerindeki özel simgeleri yansıtabilmektedir. Bu anlamda ay yıldızlı kolyeler, manevi anlamı arşa ulaşmış çok anlamlı tasarımlardır. Bu yönüyle bakıldığında ay yıldızlı kolyeler çok özel bir anlam ihtiva ederler.  Varlığımızın ve bağımsızlığımızın yegâne simgesi olan ay ve hilali gümüş ile bir araya getirip, kolye olarak sunmak çok özel bir iştir. Bu işin özel ve değerli yanı ay yıldızlı gümüş kolyenin herkes için taşıdığı anlamıdır. Bu anlam bu kolyeyi daha değerli kılmaktadır.

Gümüş takı sitelerinde satılan aksesuarlardan biri olan gümüş kolyeler, farklı ve özgün tasarımları sayesinde talep görürler. Bunun da nedeni, gümüş hâlihazırda değerli ve insan sağlığı için zararsız bir madendir. Ancak tasarım konusu gümüş takıların değerini zenginleştiren en önemli ayrıntıdır. Ülkemiz gümüş kolye talebi ve gümüşün her türlü özgün tasarımı konusunda başarılı örnekleri üreten bir ülkedir. Ay yıldızlı gümüş kolye ile en önemli, en özel tasarımı bütün bir ulus olarak, milletçe ürettiğimiz bir gerçektir.  Bayrağımızın simgesi olan ay ve yıldız gümüş kolyelerin içerisinde talebi ömür boyu asla bitmeyecek olan, en anlamlı ve en özel tasarımdır. Özetle ay yıldızlı gümüş kolye bugünkü varlığını ve piyasadaki yerini bir ulusun var olma mücadelesine, bağımsızlığına ve varlığına borçludur.