Kolye

Kolyeler genellikle tüyler, kemikler, dişler, deniz kabukları ve bitki ürünleri gibi doğal malzemeleri kullanarak oluşturmuşlardır. Modern toplumlarda kolyeler artık değerli madenlerden üretilmiştir. Kolyeler, yüzyıllardır kadınların boynunu dikkat çeken en şık takılar olarak varlıklarını sürdürmüştür. Kadınların günlük ve iş yaşamlarındaki yerini özenle almıştır. Günümüzde oldukça artan davetler ve özel günler, artan kıyafet sanayi ürünleri gibi işlerde birleştiğinde takı ve aksesuar dünyasında bu gelişmelerden geride kalması beklenemezdi tabiiki de. 

Kadınların genelde en sevdiği takılardan kolyeler birçok farklı çeşitleriyle karşımıza çıkıyor. Doğal maden taşlarından oluşan, boncuklu, altın, hasır ve ipli kolyeler 2019 sezonunun en çok tercih edilen modelleri arasında yer alıyor. Kolyeler parıltısı ve ihtişamıyla yüzyıllardır kadınların dikkatlerini üzerine çekmeyi başarmıştır. Çok uzun zamandır var olan kolyeler göz alıcılıklarıyla insanların dikkatini cezbetmiştir. Geçmişten günümüze kadar ulaşan takılara birçok anlam kazanır. Kimi zaman bağlılığı ifade ederken, kimi zaman özgürlük, şifa, aşk, güç ve birçok anlamları taşır. 

Her toplumda varlığını sürdüren ve zamanla işinin ehli ellerinden geçen bu aksesuarlar, çağımızın modasıyla birlikte yeni güzellikler kazanmıştır. Ancak unutmayalım ki nasıl bir yaka modeli olursa olsun kıyafetinize uyumlu kolyeyi seçmek daha doğru ve görsellik açısından daha uyun olur. Tercihleriniz birçok seçenekten yana olabilir. Farklılık bakımından kolyeler birçok değişik şekil ve tasarımları ile hayatımızın en güzel süsü olarak yerlerini almaya devam etmektedir. 

Kolye yapımında kullanılan birçok materyaller mevcuttur. Değerli taş ve madenlerin yanı sıra, sıradan ürünlerde de yapılmaktadır. Bileşimi en çok bilinen şekli ile zincir oluşmaktadır. Bunun yanı sıra deri, ip ve diğer değerli madenlerden oluşan kolyenin yapısını değiştirmektedir. Kadınların olmazsa olmaz aksesuarlarından biridir kolye. 

Peki kadınlar neden kolye takar? 

Bununla ilgili şunu açıklamak isteriz ki tüm aksesuarlar gibi kolye de kadınların vazgeçilmez bir aksesuarıdır. Diğer takılar gibi kolye de kişilik karakterimizi ve stilimizi yansıttığı için kolye kullanımı genellikle kadınlar arasında tercih edilir. En eski medeniyetlerden günümüze kadar kullanımı devam etmektedir. Eşsiz kolyeler ile aradığınız her şeyi bulabileceğiniz nefis bir alışveriş deneyimi sizi Bezatakı'da bekliyor.

Aktif filtreler

Klasik Taş Kolye Gümüş
Müsait
Kolye

Klasik Taş Kolye Gümüş

BZNK-00043
100,85 ₺
Maden: 925 Ayar Gümüş Taş:Zirkon Renk: Rodyum Gümüş Zincir Boy: 43cm + 3Cm

Filtreleme ölçütü

Stok durumu

Stok durumu

whatsapp.png